Studenci mają dostęp do sprzętu komputerowego w 3 Laboratoriach Komputerowych z dostępem do internetu. Do dyspozycji studentów jest studencki serwer linuksowy. Komputery, w większości z procesorami dwurdzeniowymi i monitorami LCD, wyposażone są w następujące oprogramowanie: MS Windows 10, pakiet Microsoft Office 365, Matlab 2008 i Matlab 2010, LabView 2011, C++, Perl, Python, Visual Studio 2015 i wiele innych programów.

W laboratoriach realizowane są zajęcia z przedmiotów informatycznych: – podstawy programowania w C++ lub Java, – programowanie obiektowe w języku C++ lub Java, – systemy operacyjne (Linux), – języki skryptowe,  – programowanie współbieżne a także z przedmiotów matematycznych: – matematyka i – matematyka dyskretna.

Studenci mają również dostęp do platformy e-learningowej pod adresem:  moodle.utp.edu.pl  (rejestracja podstawowo z adresów utp-owskich) z interaktywnymi materiałami z matematyki, matematyki dyskretnej a także języków obcych czy też kursem bibliotecznym.

W salach wykładowych i laboratoriach kompleksu uniwersyteckiego przy Al. Prof. Kaliskiego znajdują się gniazda, umożliwiające korzystanie z internetu przewodowego, a także bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu za pomocą systemu Eduroam (http://www.eduroam.utp.edu.pl/). Studenci mają także dostęp do Internetu w domach studenta.